Szkoła Podstawowa im.Tadeusza Kościuszki w Wiatowicach

Wycieczka do Zakopanego w ramach projektu Odkrywamy Małopolskę

W miniony piątek uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w wycieczce do Zakopanego.

Była ona możliwa dzięki wsparciu z projektu Odkrywamy Małopolskę. Jego celem jest umożliwienie uczniom ze szkół podstawowych z terenu Małopolski udziału w zorganizowanych wycieczkach szkolnych.

Projekt stanowi element wsparcia odbudowy rynku turystyki szkolnej osłabionego w wyniku pandemii Covid-19 poprzez stymulację popytu na turystykę zorganizowaną dla dzieci i młodzieży. Dzięki projektowi „Odkrywam Małopolskę” dzieci i młodzież ze szkół podstawowych mogą wziąć udział w wycieczkach, podczas których poznają wspaniałe dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze regionu.

Nasi uczniowie wybrali na kierunek Zakopane. Cały dzień mogli napawać się pięknymi górskimi krajobrazami. Spacerowali Krupówkami. Wyjechali kolejką na Gubałówkę i tam dzięki naszemu świetnego przewodnikowi dowiedzieli się jakie szczyty ich otaczają. W ramach rozrywki odwiedzili Muzeum Iluzji, gdzie śmiech i zabawa mogłyby trwać bez końca. W drugiej części dnia odwiedzili Muzeum Oscypka, gdzie dowiedzieli się czym jest oscypek, jak jest wyrabiany i jakie historie są z tym związane. Wszystko to było opowiadziane piękną góralską gwarą, a w samym procesie powstawania sera aktywnie każdy uczestniczył. Na zakończenie dnia odwiedzili góraskie stragany skąd zawieźli do domów ciupagi, sery, chusty i inne zakopiańskie pamiątki.

Mamy nadzieję, że ten dzień pozostanie pięknym wspomnieniem.

Zapraszamy do oglądania obszernej galerii zdjęć.